Pondelok, 30. november 2020
Polojasno  -2,4 °C
Mimoriadne správy

Prítomnosť koronavírusu potvrdili u osoby z pápežovej rezidencie, nachádza sa v karanténe

 Webnoviny  18. október 2020  69
Prítomnosť koronavírusu potvrdili u osoby z pápežovej rezidencie, nachádza sa v karanténe

18.10.2020 (Webnoviny.sk) - Vatikán informoval, že u nemenovanej osoby, ktorá býva v rovnakej vatikánskej rezidencii ako pápež František, zistili prítomnosť koronavírusu. Najnovší prípad tak nasleduje niekoľko dní po 11 pozitívne testovaných členoch švajčiarskej gardy, ktorí pontifika chránia.

Viac o téme: Koronavírus


Infikovaná osoba sa podľa "svätej stolice" medzičasom dočasne odsťahovala z pápežovej rezidencie a ostáva v karanténe. Rovnaké nariadenie museli akceptovať všetci, ktorí s nakazeným prišli do priameho kontaktu.

Rezidencia slúži vatikánskym kňazom, iným duchovným predstaviteľom aj bežným ľuďom. Pápež František sa v nej rozhodol žiť natrvalo bezprostredne po zvolení do funkcie v roku 2013, keďže chcel byť bližšie k obyčajným ľuďom. Rezidencia má spoločnú jedáleň a kaplnku, v ktorej František každé ráno slúži omšu.

Vo Vatikáne v súvislosti s koronavírusom musia všetci nosiť rúška v interiéri a exteriéri, aj keď samotný pápež sa tomu dosiaľ vyhýbal. V 83 rokoch však patrí do rizikovej skupiny populácie, zvlášť, keď mu ako mladému mužovi v dvadsiatich rokoch museli odstrániť časť pľúc. Lekári však v minulosti tvrdili, že chýbajúce pľúcne tkanivo nemá výrazný vplyv na jeho zdravie.

Viac k témam: karanténa, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Prítomnosť koronavírusu potvrdili u osoby z pápežovej rezidencie, nachádza sa v karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.