Sobota, 6. jún 2020
Jasno  16,8 °C
Mimoriadne správy

Princezná Charlotte oslávila päť rokov, počas narodenín rozdávala potravinové balíčky potrebným

 Webnoviny   2. máj 2020  39
Princezná Charlotte oslávila päť rokov, počas narodenín rozdávala potravinové balíčky potrebným

2.5.2020 (Webnoviny.sk) - Nové fotografie, ktoré zverejnili pri príležitosti piatych narodenín britskej princeznej Charlotte, ukazujú malú členku kráľovskej rodiny pri pomoci počas koronakrízy.

Viac o téme: Koronavírus


Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého Charlotte pomáhala svojej rodine pri doručovaní balíčkov s potravinovou pomocou seniorom a zraniteľným ľuďom v Norfolku.

Princezná pomáhala s doručovaním jedla


O štvoricu fotografií sa v apríli postarala jej matka, vojvodkyňa z Cambridgea. Na jednej z nich malá Charlotte klope na dvere miestneho obyvateľa, pričom v ruke drží balík domácich cestovín.

Princezná pomáhala s doručovaním v blízkosti rodinného sídla Anmer Hall, neďaleko kráľovninej rezidencie Sandringham.

Narodeniny princeznej Charlotte


Charlotte sa narodila 2. mája 2015 v londýnskej St Mary's Hospital. Jej matka, vojvodkyňa Catherine, ktorá je nadšenou amatérskou fotografkou a patrónkou Kráľovskej fotografickej spoločnosti, pravidelne zverejňuje fotografie svojich detí pri príležitosti ich narodenín.

Charlotte má aj šesťročného brata Georgea a dvojročného brata Louisa.

Zamestnanci kráľovskej rezidencie Sandringham už päť týždňov pripravujú a doručujú potraviny pre seniorov a zraniteľné osoby v okolí, pričom podľa Buckinghamského paláca len počas prvého týždňa rozdali asi tisíc jedál.

Viac k témam: Buckinghamský palác, dobrovoľníctvo, kráľovská rodina, narodeniny, pomoc, potraviny, seniori
Zdroj: Webnoviny.sk - Princezná Charlotte oslávila päť rokov, počas narodenín rozdávala potravinové balíčky potrebným © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.