Streda, 22. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Princ Charles: Z klimatickej krízy sa stáva katastrofa, ktorá prekoná dopad pandémie koronavírusu
Webnoviny 21. september 2020 672
21.9.2020 (Webnoviny.sk) - Britský princ Charles v nedeľu varoval, že kríza v oblasti klimatických zmien sa ešte znásobí vplyvom koronavírusu, a vyzval svet, aby využil pandémiu ako príležitosť konať.
"Bez rýchlych a okamžitých opatrení, v bezprecedentnom tempe a rozsahu nám unikne príležitosť na 'reset' pre udržateľnejšiu a inkluzívnejšiu budúcnosť," uviedol následník britského trónu a dodal, že environmentálna kríza existuje už dlho, no podľa neho ju mnohí znevažujú, očierňujú a popierajú.
Viac o téme: Koronavírus
Sedemdesiatjedenročný Charles, ktorý sa v marci nakazil koronavírusom, sa už dlhodobo angažuje v boji proti klimatickým zmenám.
"Teraz sa z toho stáva úplná katastrofa, ktorá výrazne prekoná dopad pandémie koronavírusu," podotkol najstarší syn vládnucej kráľovnej Alžbety II.
Viac k témam: klimatické zmeny, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Princ Charles: Z klimatickej krízy sa stáva katastrofa, ktorá prekoná dopad pandémie koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia
Polícia zasahovala v Dunajskej Strede, detskú výživu podozrivú z kontaminácie stiahli z predaja
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO