Sobota, 16. január 2021
Oblačno  -4,9 °C
Mimoriadne správy

Princ Charles: Z klimatickej krízy sa stáva katastrofa, ktorá prekoná dopad pandémie koronavírusu

 Webnoviny  21. september 2020  97
Princ Charles: Z klimatickej krízy sa stáva katastrofa, ktorá prekoná dopad pandémie koronavírusu

21.9.2020 (Webnoviny.sk) - Britský princ Charles v nedeľu varoval, že kríza v oblasti klimatických zmien sa ešte znásobí vplyvom koronavírusu, a vyzval svet, aby využil pandémiu ako príležitosť konať.

"Bez rýchlych a okamžitých opatrení, v bezprecedentnom tempe a rozsahu nám unikne príležitosť na 'reset' pre udržateľnejšiu a inkluzívnejšiu budúcnosť," uviedol následník britského trónu a dodal, že environmentálna kríza existuje už dlho, no podľa neho ju mnohí znevažujú, očierňujú a popierajú.

Viac o téme: Koronavírus


Sedemdesiatjedenročný Charles, ktorý sa v marci nakazil koronavírusom, sa už dlhodobo angažuje v boji proti klimatickým zmenám.

"Teraz sa z toho stáva úplná katastrofa, ktorá výrazne prekoná dopad pandémie koronavírusu," podotkol najstarší syn vládnucej kráľovnej Alžbety II.

Viac k témam: klimatické zmeny, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Princ Charles: Z klimatickej krízy sa stáva katastrofa, ktorá prekoná dopad pandémie koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.