Streda, 1. február 2023
Mimoriadne správy

Pri zrážke vlakov v Katalánsku sa podľa predbežných správ zranili desiatky ľudí

 Webnoviny   7. december 2022  44
Pri zrážke vlakov v Katalánsku sa podľa predbežných správ zranili desiatky ľudí

7.12.2022 (Webnoviny.sk) - Pri španielskej Barcelone sa v stredu skoro ráno zrazili dva vlaky. Ako uviedli španielske úrady, pri nehode utrpeli zranenia desiatky ľudí.

Pohotovostné služby v Katalánsku informovali, že podľa predbežných správ bolo zranených 155 osôb. Neposkytli však žiadne podrobnosti o povahe zranení, ale potvrdili správy miestnych médií, že nedošlo k žiadnym vážnym zraneniam.

Úrady tvrdia, že zrážka vlakov nastala na železničnej trati v meste Montcada i Reixac severne od Barcelony. Predstaviteľka katalánskej vlády v Madride Ester Capellová pre národnú rozhlasovú stanicu povedala, že príslušné orgány sa už zaoberajú možnými príčinami nehody.

Viac k témam: Zranenia, Zrážka vlakov
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri zrážke vlakov v Katalánsku sa podľa predbežných správ zranili desiatky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.