Piatok, 21. január 2022
Jasno  -4,7 °C
Mimoriadne správy

Pri zosuvoch bahna v japonskom Atami zomreli najmenej dvaja ľudia, živel odniesol obete do mora

 Webnoviny   4. júl 2021  175
Pri zosuvoch bahna v japonskom Atami zomreli najmenej dvaja ľudia, živel odniesol obete do mora

4.7.2021 (Webnoviny.sk) - Najmenej dvaja ľudia zomreli pri zosuvoch bahna, ktoré po vytrvalých dažďoch zasiahli japonské mesto Atami v provincii Šizuoka približne sto kilometrov juhozápadne od Tokia. Približne dvadsať ľudí je nezvestných.

Obeťami sú ženy, ktoré zosuv bahna odniesol do mora a našla ich pobrežná stráž. Informoval o tom v nedeľu Tacuši Ueda, predstaviteľ provincie Šizuoka, ktorý má na starosti prevenciu katastrof.

Z desiatich ľudí, ktorých sa podarilo zachrániť, jeden človek utrpel ľahké zranenia. Evakuovaných bolo 121 obyvateľov mesta Atami, povedal Ueda. Bahno zalialo až 80 domov.

Na záchranných prácach sa podieľajú stovky hasičov, vojakov a tri lode pobrežnej stráže.Viac k témam: Atami, Zosuv bahna
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri zosuvoch bahna v japonskom Atami zomreli najmenej dvaja ľudia, živel odniesol obete do mora © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.