Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  7 °C
Mimoriadne správy

Pri streľbe v protestnej zóne mesta Seattle zomrel jeden človek, ďalší je v kritickom stave

 Webnoviny  20. jún 2020  124
Pri streľbe v protestnej zóne mesta Seattle zomrel jeden človek, ďalší je v kritickom stave

20.6.2020 (Webnoviny.sk) - Jeden človek zomrel a ďalší je v kritickom stave po streľbe v protestnej zóne v americkom Seattli. Incident sa stal nadránom v oblasti známej ako CHOP, čo znamená Capitol Hill Occupied Protest.

Predstaviteľka mestskej polície Lauren Truscott pre miestne noviny The Seattle Times uviedla, že nevie, či v súvislosti s prípadom polícia niekoho zadržala a tiež nemá informácie o tom, ako sa daná streľba odohrala.

Hovorkyňa Harborview Medical Center Susan Gregg informovala, že okolo tretej hodiny ráno prišli do nemocnice na súkromnom aute dvaja muži so strelnými zraneniami. Jeden zomrel a druhý je v kritickom stave.

V dôsledku demonštrácií proti policajnému násiliu, ktoré vyvolalo zabitie Georgea Floyda v Minneapolise pred niekoľkými týždňami, demonštranti v Seattli uzavreli niekoľko blokov blízko policajnej stanice v štvrti Capitol Hill.

Polícia sa po stretoch s demonštrantmi z oblasti v značnej miere stiahla. Mestskí predstavitelia tvrdia, že sú stále v kontakte s protestnými lídrami, ktorí sa zaviazali, že v zóne udržia pokoj.

Viac k témam: streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri streľbe v protestnej zóne mesta Seattle zomrel jeden človek, ďalší je v kritickom stave © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.