Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trump kritizoval Kongres za hlasovanie o stiahnutí amerických síl z vojny proti Iránu
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
- Maďarsko sa bude snažiť diverzifikovať dodávky energie. Magyar chce tiež expanziu V4
Pri Sicílii sa potopila loď s turistami, jeden človek zahynul a šesť ľudí je nezvestných
Webnoviny 19. august 2024 517
19.8.2024 (SITA.sk) - Jeden človek zomrel a šesť ľudí je nezvestných po tom, ako sa v pondelok skoro ráno pri Sicílii v zlom počasí prevrhla a potopila superjachta s turistami.
Zo 49-metrovej lode sa podarilo zachrániť pätnásť ľudí, uviedol hovorca talianskej hasičskej záchrannej služby Luca Cari. Nezvestný je jeden člen posádky a päť pasažierov.
Po nezvestných pátra vrtuľník a záchranné člny talianskej pobrežnej stráže a hasičskej záchrannej služby. Potápači lokalizovali vrak v hĺbke 50 metrov. Loď sa prevrátila okolo piatej ráno pri prístave Porticello. Noviny Il Giornale de Sicilia uviedli, že plachetnica sa plavila pod britskou vlajkou.
Podľa talianskej pobrežnej stráže na palube bolo desať členov posádky a dvanásť cestujúcich s britským, americkým a kanadským občianstvom. Podľa tlačovej agentúry ANSA plachetnica kotvila v prístave Porticello a na more vyplávala v nedeľu večer.
Viac k témam: Nezvestní, Potopenie lode, Turisti
Zdroj: SITA.sk - Pri Sicílii sa potopila loď s turistami, jeden človek zahynul a šesť ľudí je nezvestných © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Po páde motorky na ceste pri Margecanoch skončila spolujazdkyňa s vážnymi zraneniami v nemocnici
Naď viní Kaliňáka z predaja systémov KUB. Strelil si do vlastného kolena, reaguje minister obrany