Sobota, 15. jún 2024
Oblačno  17,9 °C
Mimoriadne správy

Pri severovýchodnom pobreží Brazílie našli loď plnú migrantov, ide o 20 mŕtvych tiel

 Webnoviny  14. apríl 2024  115  
Pri severovýchodnom pobreží Brazílie našli loď plnú migrantov, ide o 20 mŕtvych tiel

14.4.2024 (SITA.sk) - Malú loď plnú rozkladajúcich sa mŕtvol spozorovali rybári v sobotu pri severovýchodnom pobreží Brazílie. Informovali o tom miestne médiá.

Úrad brazílskeho generálneho prokurátora vo vyhlásení uviedol, že na miesto vyslal forenzný tím, aby zistil odkiaľ loď a telá pochádzajú. V lodi by „podľa niektorých správ mohlo byť do 20 mŕtvych tiel," uviedol úrad generálneho prokurátora.

Loď našli pri pobreží brazílskeho štátu Pará. Nie je prvýkrát, čo rybári v západnej časti Atlantického oceánu spozorovali plavidlá s mŕtvymi telami. V roku 2021 pri pobreží Brazílie a vo východnom Karibiku našli sedem lodí plných mŕtvol.

Prešetrovanie agentúry Associated Press a miestnych úradov ukázalo, že v niektorých z týchto lodí sa nachádzali mŕtvoly afrických migrantov, ktorí sa snažili doplaviť na španielske Kanárske ostrovy. Do svojho cieľa sa však nedostali a celé týždne ich unášali prúdy v Atlantickom oceáne.

Viac k témam: Atlantický oceán, Migranti
Zdroj: SITA.sk - Pri severovýchodnom pobreží Brazílie našli loď plnú migrantov, ide o 20 mŕtvych tiel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.