Nedeľa, 1. február 2026
Mimoriadne správy
- Rádio je najdôveryhodnejším typom média v Európe, podľa prieskumu dôvera v online prostredí dlhodobo klesá
- Prvá návšteva slovenského predstaviteľa v Andorre. Marek Eštok hovoril o daniach, EÚ aj Ukrajine – FOTO
- Šimkovičová rokovala v Prahe s českým ministrom kultúry, hovorili o spoločných projektoch
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
Pri protiteroristických raziách v Burkine Faso vojaci zabili desiatky džihádistov
OUAGADOUGOU 5. februára (WebNoviny.sk) - Počas troch protiteroristických razií na severozápade Burkiny Faso pri hranici s Mali vojaci zabili 146 džihádistov.
Veliteľ ozbrojených síl Burkiny Faso Moise Minoungou uviedol, že ozbrojenci prišli do dediny Kain v pondelok ráno a zabili 14 mužov a žien.
Objasnil, že na mieste následne zasahovala armáda, ktorá takisto bojovala s pomocou leteckej podpory aj v ďalších dvoch regiónoch. Počas týchto operácií zabili 146 džihádistov utekajúcich do Mali.
Extrémisti zvýšili počet útokov v sahelskom regióne krajiny a premiestnili sa aj do východných lesnatých oblastí pri hranici s Nigerom. Burkina Faso je členom protiteroristickej jednotky G5 Sahel.
Viac k témam: džihádisti, protiteroristická akcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri protiteroristických raziách v Burkine Faso vojaci zabili desiatky džihádistov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Agatha Christie v špionážnej forme. Skvelá Záhada siedmich ciferníkov
Polícia potvrdila zásah na Dunaji, mladá žena skočila zo Starého most, previezli ju do nemocnice
Krajská kriminálka odhalila drogovú sieť na západe Slovenska, piatim obvineným hrozí až doživotie – VIDEO