Piatok, 17. január 2025
Oblačno -0,5 °C
Mimoriadne správy
- Prepúšťanie izraelských rukojemníkov zadržiavaných v Gaze sa začne v nedeľu
- Šimečka je na návšteve v Kyjeve, delegáciu politikov z PS čakajú dôležité rokovania
- Voľby v Česku by vyhralo opozičné hnutie ANO expremiéra Babiša
- OSN v tomto roku Ukrajine poskytne humanitárnu pomoc za 3,3 miliardy dolárov
- Všetci severokórejskí vojaci v ruskej Kurskej oblasti môžu byť do polovice apríla mŕtvi alebo zranení
12.7.2024 (SITA.sk) - Ruské dopravné lietadlo, ktoré letelo bez pasažierov, sa v piatok zrútilo v Moskovskej oblasti, pričom zomreli traja členovia posádky. Podľa ruských záchranárov išlo o stroj Suchoj Superjet 100.
Úrady uviedli, že lietadlo patrilo leteckej spoločnosti Gazprom Avia, ktorej vlastníkom je štátny plynárenský gigant Gazprom. Stroj vyštartoval zo závodu na výrobu lietadiel v meste Luchovicy, kde ho opravovali. Lietadlo smerovalo na približne 110 kilometrov vzdialené moskovské letisko Vnukovo.
Viac k témam: Havária lietadla, ruské lietadlo
Zdroj: SITA.sk - Pri Moskve sa zrútilo dopravné lietadlo, zomreli traja členovia posádky © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.