Sobota, 10. december 2022
Mimoriadne správy

Pri meste Kavala sa zrútilo ukrajinské nákladné lietadlo, smerovalo do Jordánska (foto)

 Webnoviny  17. júl 2022  64
Pri meste Kavala sa zrútilo ukrajinské nákladné lietadlo, smerovalo do Jordánska (foto)

17.7.2022 (Webnoviny.sk) - Neďaleko mesta Kavala na severe Grécka sa v sobotu zrútilo nákladné lietadlo Antonov prevádzkované ukrajinskou leteckou spoločnosťou. Miestni obyvatelia tvrdili, že pred nehodou videli ohnivú guľu a oblak dymu. Podľa gréckeho úradu civilného letectva stroj An-12 sovietskej výroby, prevádzkovaný spoločnosťou Meridian, smeroval zo Srbska do Jordánska.

Grécke médiá informovali, že v lietadle bolo osem ľudí a že prevážalo 12 ton „nebezpečného materiálu“, väčšinou výbušnín. Miestni predstavitelia však uviedli, že nemajú žiadne konkrétne informácie o náklade a poskytli rôzny počet ľudí na palube.

Pilot podľa úradov počas letu nahlásil problém v jednom z motorov lietadla a dostal na výber, či núdzovo pristane na letisku v Solúne alebo v Kavale. Rozhodol sa pre Kavalu, ktorá bola bližšie. Vzápätí bola prerušená komunikácia a lietadlo sa zrútilo asi 40 kilometrov od letiska.

Viac k témam: Nehoda lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri meste Kavala sa zrútilo ukrajinské nákladné lietadlo, smerovalo do Jordánska (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.