Piatok, 8. december 2023
Jasno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Pri masovej streľbe v Maine zomreli desiatky ľudí, páchateľ je na úteku (video)

 Webnoviny  26. október 2023  96  
Pri masovej streľbe v Maine zomreli desiatky ľudí, páchateľ je na úteku (video)

26.10.2023 (SITA.sk) - Najmenej 16 ľudí zomrelo v stredu večer pri masovej streľbe v americkom meste Lewiston v štáte Maine. Ozbrojenec strieľal v reštaurácii a v bowlingu a potom ušiel. Pátrajú po ňom stovky policajtov.

Miestni obyvatelia zostali zamknutí vo svojich domovoch a v oblasti vo štvrtok zrušili vyučovanie v školách.

Dvaja predstavitelia polície pre agentúru The Associated Press uviedli, že o život prišlo najmenej 16 ľudí, ale počet obetí ešte môže vzrásť. Komisár štátu Maine pre bezpečnosť verejnosti Michael Sauschuck však na tlačovej konferencii odmietol poskytnúť informáciu o počte obetí a povedal, že situácia je nejasná.Polícia hľadá 40-ročného Roberta Carda, ktorý je inštruktorom streľby. Podľa dokumentu, ktorý distribuovali policajtom, sa konštatuje, že Card bol v lete tohto roka dva týždne hospitalizovaný v psychiatrickom zariadení.

Viac k témam: Krimi, masová streľba
Zdroj: SITA.sk - Pri masovej streľbe v Maine zomreli desiatky ľudí, páchateľ je na úteku (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.