Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  7,8 °C
Mimoriadne správy

Pri Kréte sa potopila loď s migrantmi, ženu a dve deti sa nepodarilo zachrániť

 Webnoviny  15. september 2020  155
Pri Kréte sa potopila loď s migrantmi, ženu a dve deti sa nepodarilo zachrániť

15.9.2020 (Webnoviny.sk) - Traja migranti zomreli, keď sa ich loď v pondelok potopila pri gréckom ostrove Kréta. Obeťami sú dve deti a jedna žena. Počas rozsiahlej operácie sa podarilo zachrániť 56 ľudí.

Grécka pobrežná stráž uviedla, že pátranie trvalo dlho do večera. Nebolo totiž jasné, či niekto ešte nie je nezvestný. Zachránení neboli schopní poskytnúť informáciu o presnom počte ľudí na lodi v čase, keď sa potopila.

Na záchrannej operácii sa podieľala fregata gréckeho námorníctva a vrtuľník vzdušných sil krajiny spolu s dvoma člnmi pobrežnej stráže. Hneď nebolo jasné, odkiaľ loď s migrantmi vyplávala a kam mala namierené.

Častou destináciou migrantov z Blízkeho východu, Afriky a Ázie sú grécke ostrovy v Egejskom mori. Niekedy sa však prevádzači s migrantmi plavia južne od Kréty a smerujú do Talianska.

Viac k témam: migranti, potopenie lode, úmrtie, utečenci migranti, záchrana migrantov
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri Kréte sa potopila loď s migrantmi, ženu a dve deti sa nepodarilo zachrániť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.