Piatok, 27. november 2020
Zamračené  -0,7 °C
Mimoriadne správy

Pri jadrovej elektrárni Černobyľ vyčíňajú nové lesné požiare, zvýšená radiácia údajne nehrozí (foto)

 Webnoviny  14. apríl 2020  97
Pri jadrovej elektrárni Černobyľ vyčíňajú nové lesné požiare, zvýšená radiácia údajne nehrozí (foto)

14.4.2020 (Webnoviny.sk) - V blízkosti Černobyľskej jadrovej elektrárne vyčíňajú v utorok lesné požiare. Miestni predstavitelia však tvrdia, že tam nie je žiadna zvýšená hrozba radiácie.

Stovky hasičov s podporou lietadiel bojujú s niekoľkými lesnými požiarmi okolo Černobyľu od minulého týždňa. Podarilo sa im síce uhasiť prvotné požiare, avšak momentálne vyčíňajú nové v blízkosti odstavenej elektrárne.

Predstaviteľ ukrajinských pohotovostných zložiek Volodymyr Demčuk ale uistil, že situácia je pod kontrolou. “Černobyľská jadrová elektráreň, sklady odpadového paliva ani iné kritické zariadenia nie sú v ohrození," konštatoval. Hodnoty radiácie v hlavnom meste Kyjev, ktoré leží asi sto kilometrov južne, sú podľa úradov tiež stále v rámci normy.

Černobyľskú uzavretú zónu s rozlohou 2600 štvorcových kilometrov zriadili po tragédii z apríla 1986. Oblasť je zväčša neobývaná, no žije tam približne 200 ľudí, ktorí tam napriek príkazom na evakuáciu ostali.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesné požiare pri jadrovej elektrárni Černobyľ (fotografie)

Viac k témam: hasiči, jadrová elekráreň, lesné požiare, radiácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri jadrovej elektrárni Černobyľ vyčíňajú nové lesné požiare, zvýšená radiácia údajne nehrozí (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.