Sobota, 28. máj 2022
Slabý dážď  11,7 °C
Mimoriadne správy

Prezidentka Zuzana Čaputová počas návštevy Talianska ocenila niekdajšieho prezidenta Romana Prodiho

 Webnoviny  21. apríl 2022  43
Prezidentka Zuzana Čaputová počas návštevy Talianska ocenila niekdajšieho prezidenta Romana Prodiho

21.4.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová počas svojej návštevy Talianska ocenila štátnym vyznamenaním exprezidenta Romana Prodiho, ktorý stál na čele Európskej komisie v rokoch, keď sa Európska únia (EÚ) najviac rozširovala.

Ocenila tak jeho pričinenie k tomu, aby sa v roku 2004 stala členskou krajinou aj Slovenská republika. Prezidentka o tom informovala vo svojom profile na sociálnej sieti.

Rozšírenie Únie bolo jednoznačne najväčším príspevkom k stabilite a prosperite na európskom kontinente a prínosom pre všetkých občanov EÚ. Slovensku tiež prinieslo istotu existencie v priestore slobody, demokracie a bezpečnosti,“ vyhlásila pri tejto príležitosti prezidentka.

Hlava štátu pripomenula, že Prodi sa o rozšírenie EÚ zasadzoval v čase, keď túto víziu nezdieľalo všetkých vtedajších 15 členov spoločenstva. Stále však ostal presvedčený o správnosti tohto kroku.Fotogaléria: Zuzana Čaputová


Viac k témam: Ocenenie, Štátne vyznamenanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Zuzana Čaputová počas návštevy Talianska ocenila niekdajšieho prezidenta Romana Prodiho © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.