Štvrtok, 28. október 2021
Slnečno  3,8 °C
Mimoriadne správy

Prezidentka Čaputová v mene Slovenska vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám obetí pádu lanovky

 Webnoviny  24. máj 2021  150
Prezidentka Čaputová v mene Slovenska vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám obetí pádu lanovky

24.5.2021 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová dnes súvislosti s nehodou lanovky v talianskom Stresa-Mottarone zaslala sústrastný telegram talianskemu prezidentovi Sergiovi Mattarellovi. Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Prezidentka podľa neho v mene občanov Slovenskej republiky vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí a zranenému dieťaťu zaželala skoré uzdravenie.

V dôsledku nedeľňajšieho pádu lanovkovej kabínky v severnom Taliansku zahynulo 14 ľudí. Kabínka spadla neďaleko vrcholu hory Mottarone v Piemonte, ktorý lanovka spája s mestom Stresa. Starostka mesta Marcella Severino uviedla, že sa zrejme pretrhlo lano, kabínka sa rozkývala, narazila do podperového stožiara a dopadla na zem. V tej chvíli sa niekoľkokrát prevrátila a narazila do stromov. Podľa Severino niektoré obete pri incidente vypadli von.

Viac k témam: pád lanovky
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová v mene Slovenska vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám obetí pádu lanovky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.