Sobota, 10. december 2022
Zamračené  0,7 °C
Mimoriadne správy

Prezidentka Čaputová si na Malte uctila pamiatku zavraždenej novinárky a odsúdila útoky politikov (foto)

 Webnoviny   6. október 2022  33
Prezidentka Čaputová si na Malte uctila pamiatku zavraždenej novinárky a odsúdila útoky politikov (foto)

6.10.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová si v stredu 5. októbra po prílete na Maltu, kde sa vo štvrtok zúčastní na stretnutí prezidentov EÚ združených v skupine Arraiolos, uctila pamiatku maltskej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej, ktorú zavraždili, podobne ako Jána Kuciaka, pre jej investigatívnu prácu. Hlava štátu o tom informuje na sociálnej sieti.

Práca novinárov a sloboda médií je podľa Čaputovej pre fungovanie demokracie nenahraditeľná.

„Aj keď sa nám politikom a političkám môžu ich výstupy niekedy prijímať ťažko, význam ich práce presahuje naše záujmy či komfort,“ napísala v statuse prezidentka, podľa ktorej je neprípustné robiť z nich terč útokmi, ktoré nemajú žiadny vecný ani racionálny základ.

„A je dvojnásobne neprípustné robiť tak na prekrytie vlastných chýb a slabostí,“ dodala na záver Zuzana Čaputová.

Viac k témam: Vražda Jána Kuciaka, Vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová si na Malte uctila pamiatku zavraždenej novinárky a odsúdila útoky politikov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.