Streda, 17. august 2022
Slnečno  17,8 °C
Mimoriadne správy

Prezidentka Čaputová odcestovala na návštevu Slovinska, pozrie sa aj do národného parku

 Webnoviny  14. október 2021  131
Prezidentka Čaputová odcestovala na návštevu Slovinska, pozrie sa aj do národného parku

14.10.2021 (Webnoviny.sk) - Zuzana Čaputová vo štvrtok ráno odcestovala na oficiálnu návštevu Slovinskej republiky. Hlava štátu sa stretne s prezidentom Slovinska Borutom Pahorom, ktorý ju do Slovinska osobne pozval.

Rokovať s ním bude nielen o rozvoji bilaterálnych vzťahov, ale aj o súčasnej situácii v kontexte pandémie a vyrovnávania sa s jej dôsledkami vďaka Plánu obnovy, či o procese rozširovania Európskej únie (EÚ) o krajiny západného Balkánu.

Riešiť budú aj klimatickú krízu


Obaja prezidenti prerokujú aj opatrenia na ochranu životného prostredia a riešenia klimatickej krízy.

Súčasťou delegácie budú zástupcovia samospráv štyroch krajských miest (Bratislava, Košice, Žilina a Trnava), ktorí sa zúčastnia na workshope o obehovej ekonomike a klimatickej adaptácii miest, ktorý organizuje hlavné mesto Ľubľana.

Navštívi aj Triglavský národný park


V priebehu dňa sa Čaputová stretne aj so slovinským predsedom parlamentu Igorom Zorčičom a premiérom Janezom Janšom.

Hlava štátu navštívi aj Triglavský národný park, ktorý má byť pre Slovensko inšpiráciou v kombinácii udržateľného rozvoja cestovného ruchu a ochrany prírody a biodiverzity bez zásahu človeka.

Viac k témam: Medzinárodné vzťahy, Návšteva, Zahraničná cesta
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová odcestovala na návštevu Slovinska, pozrie sa aj do národného parku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.