Nedeľa, 20. október 2019
Jasno  11 °C
Mimoriadne správy

Prezidentka Čaputová dodrží tradíciu, jej prvá zahraničná cesta smeruje do Česka

 Webnoviny  18. jún 2019  48
Prezidentka Čaputová dodrží tradíciu, jej prvá zahraničná cesta smeruje do Česka

BRATISLAVA 18. júna (WebNoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová navštívi vo štvrtok Prahu. Dodrží tak tradíciu, že prvá zahraničná cesta slovenského ústavného činiteľa smeruje do Českej republiky.

Ako ďalej informovala Martina Goffová z tlačového odboru prezidentskej kancelárie, prezidentka sa počas svojej nástupnej návštevy postupne stretne s najvyššími ústavnými činiteľmi ČR - prezidentom Milošom Zemanom, s ktorým absolvuje aj spoločný slávnostný obed a tlačovú konferenciu, s predsedom Senátu Parlamentu Českej republiky Jaroslavom Kuberom a s predsedom Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Radkom Vondráčkom.

Okrem toho má Čaputová v programe položenie kytice k hrobu prezidenta Václava Havla. Súčasťou programu je aj stretnutie s krajanmi. Večer sa zúčastní na koncerte Zuzana není sama doma a potom sa stretne s osobnosťami v Mlýnské kavárne. Koncert pre ňu pripravili jej priaznivci, medzi organizátorov patrí aj Ladislav Snopko. Vystúpia na ňom napríklad Dan Bárta, Katarzia, Dorota Nvotová či kapela Živé kvety.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Inaugurácia Zuzany Čaputovej

Viac o téme: Inaugurácia Zuzany ČaputovejViac k témam: Praha, prezident Českej republiky, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová dodrží tradíciu, jej prvá zahraničná cesta smeruje do Česka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.