Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  12,5 °C
Mimoriadne správy

Prezidentka Čaputová bude rokovať s predstaviteľmi štátov Iniciatívy Trojmoria, stretnú sa na summite v Bukurešti

 Webnoviny   6. september 2023  72  
Prezidentka Čaputová bude rokovať s predstaviteľmi štátov Iniciatívy Trojmoria, stretnú sa na summite v Bukurešti

6.9.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová sa v stredu zúčastní na summite Iniciatívy Trojmoria v rumunskej Bukurešti. Hlavnou témou spoločných rokovaní bude posilňovanie spolupráce štátov najmä pri budovaní severo-južných prepojení v oblastiach, ako je doprava, energetika a digitálna sféra.

Súčasťou summitu bude aj sprievodné podnikateľské fórum s účasťou slovenských firiem. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.


Iniciatíva Trojmoria vznikla v roku 2016 a spája 12 štátov medzi troma morami – Čiernym, Baltským a Jadranským. Konkrétne ide o Slovenskú republiku, Českú republiku, Bulharsko, Estónsko, Chorvátsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko a Slovinsko.Viac k témam: Iniciatíva Troch morí, Prezidentka SR, Summit Iniciatívy troch morí
Zdroj: SITA.sk - Prezidentka Čaputová bude rokovať s predstaviteľmi štátov Iniciatívy Trojmoria, stretnú sa na summite v Bukurešti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.