Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Prezidenta Macrona trafilo na potravinárskom veľtrhu vajce, incident zachytila aj kamera (video)

 Webnoviny  27. september 2021  131
Prezidenta Macrona trafilo na potravinárskom veľtrhu vajce, incident zachytila aj kamera (video)

27.9.2021 (Webnoviny.sk) - Na francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona v pondelok hodili vajce. Stalo sa tak počas medzinárodného potravinárskeho veľtrhu v Lyone.

Incident zachytáva video, ktoré koluje po sociálnych sieťach, a je na ňom vidno, ako Macron kráča v dave ľudí, keď sa od jeho ramena bez rozbitia odrazí vajce. Následne sa k nemu priblížia dvaja osobní strážcovia, zatiaľ čo ďalší ochrankári z miesta odvádzajú muža.

Motivácia páchateľa nie je známa


Macron sa podľa novinárov na mieste vyjadril, že ak mu chce daný muž niečo povedať, nech príde za ním.

Podrobnosti o identite alebo motivácii ku konaniu muža úrady nezverejnili.

Prezident dostal aj facku


V júni Macron dostal počas podujatia na juhovýchode Francúzska facku. Neskôr odsúdil násilie a hlúposť. Facka podnietila vlnu prejavov podpory od politikov naprieč ideologickým spektrom.

O viac ako pol roka sa vo Francúzsku konajú prezidentské voľby. Štyridsaťtriročný Macron zatiaľ neoznámil, že sa bude snažiť o znovuzvolenie, očakáva sa to však od neho.Viac k témam: francúzsky prezident, napadnutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidenta Macrona trafilo na potravinárskom veľtrhu vajce, incident zachytila aj kamera (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.