Sobota, 28. máj 2022
Oblačno  11,2 °C
Mimoriadne správy

Prezidenta Burkina Faso uniesli rebelujúci vojaci, jeho rozstrieľané vozidlo našli opustené na ulici

 Webnoviny  24. január 2022  41
Prezidenta Burkina Faso uniesli rebelujúci vojaci, jeho rozstrieľané vozidlo našli opustené na ulici

24.1.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidenta Burkina Faso Rocha Kaborého údajne zadržali búriaci sa vojaci. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého niektorí vojaci v západoafrickej krajine žiadajú prepustenie armádnych veliteľov a navýšenie zdrojov na boj proti islamským militantom.

Počas noci bolo v okolí prezidentského paláca v hlavnom meste Ouagadougou počuť streľbu. Vláda však správy o vojenskom prevrate a zadržaní prezidenta odmieta.

Podľa zahraničných médií prezidenta Kaborého zadržali búriaci, ktorí ho zadržiavajú vo vojenskom tábore. Video z hlavného mesta tiež ukazuje vozidlá, ktoré údajne používa prezident, s dierami po guľkách a ponechané opustené na ulici.

Reportér BBC Simon Gongo uvádza, že Ouagadougou je opäť pokojné, no vojaci obkľúčili hlavné sídlo štátnej televízie.

Viac k témam: Štátny prevrat, Únos, Vojaci
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidenta Burkina Faso uniesli rebelujúci vojaci, jeho rozstrieľané vozidlo našli opustené na ulici © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.