Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Prezident Zeman vyhlásil termín volieb do Poslaneckej snemovne, konať sa budú na jeseň
Webnoviny 28. december 2020 664
28.12.2020 (Webnoviny.sk) - Český prezident Miloš Zeman vyhlásil termín volieb do dolnej komory parlamentu. Voľby do Poslaneckej snemovne sa uskutočnia 8. a 9. októbra 2021. Informoval o tom hovorca prezidenta Jiří Ovčáček, na ktorého sa odvoláva spravodajský portál Novinky.cz.
Zeman avizoval voľby na začiatok októbra už počas svojho vianočného príhovoru. Politické strany podľa neho potrebujú dosť času na volebnú kampaň, ktorá sa v dôsledku pandémie zrejme nebude môcť konať kontaktne. Prezident preto stranám odporučil, aby voličom ponúkli "zrozumiteľný program bez fráz".
Viac k témam: parlamentné voľby v Česku, Poslanecká snemovňa českého parlamentu
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Zeman vyhlásil termín volieb do Poslaneckej snemovne, konať sa budú na jeseň © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Uhrík prekvapil v diskusii, Matovičovi fandí v boji proti korupcii, ale spoluprácu si nevie predstaviť
Zamestnankyne úradu práce v Pezinku zneužili systém pomoci počas pandémie, vznikla škoda viac ako pol milióna eur