Streda, 3. jún 2020
Prevažne slnečno  11,8 °C
Mimoriadne správy

Prezident Zelenskyj dúfa, že summit v Paríži by mohol vyriešiť konflikt na východe Ukrajiny

 Webnoviny   4. december 2019  79
Prezident Zelenskyj dúfa, že summit v Paríži by mohol vyriešiť konflikt na východe Ukrajiny

4.12.2019 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dúfa, že plánované rokovania s lídrami Ruska, Francúzska a Nemecka vyriešia konflikt na východe Ukrajiny. V stredu sa vyjadril, že od pondelkového summitu v Paríži očakáva, že prinesie podrobný plán pre miestne voľby v oblasti a určí mechanizmus, ktorý umožní Ukrajine znovu získať kontrolu nad hranicou s Ruskom na území kontrolovanom proruskými povstalcami.

Zelenskyj po rokovaniach so švédskym premiérom Stefanom Löfvenom tiež povedal, že sa na summite bude usilovať o rozsiahlu výmenu väzňov medzi Ukrajinou a Ruskom, a to ešte do konca roka.

Konflikt na východnej Ukrajine vypukol v roku 2014 po ruskej anexii Krymu. Odvtedy zomrelo v bojoch medzi vládnymi silami a Ruskom podporovanými separatistami viac ako 13-tisíc ľudí.

Viac k témam: ukrajinský prezident, východná Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Zelenskyj dúfa, že summit v Paríži by mohol vyriešiť konflikt na východe Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.