Streda, 28. júl 2021
Slnečno  26,3 °C
Mimoriadne správy

Prezident Trump zdieľal na Twitteri video s rasistickým sloganom, následne ho zmazal

 Webnoviny  28. jún 2020  184
Prezident Trump zdieľal na Twitteri video s rasistickým sloganom, následne ho zmazal

28.6.2020 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump v nedeľu retweetoval video, na ktorom jeden z jeho stúpencov kričí rasistický slogan "white power" (biela sila).

Video ukazovalo demonštrantov, ktorí protestujú proti prezidentovi, zatiaľ čo jeho stúpenci prechádzali okolo v golfových vozíkoch. Obe skupiny po sebe vykrikovali a nadávali si.

Jeden z Trumpových stúpencov hlasno zakričal na demonštrantov spomínaný slogan, ktorý v Spojených štátoch používajú najmä rasistické skupiny. Nedatovaný záznam pochádzal zo štátu Florida, pričom v prípade oboch skupín išlo o starších Američanov. Medzičasom je už zmazaný.

Prezident Trump opakovane čelí ostrej kritike za podnecovanie rasového napätia. Šéf Bieleho domu tieto obvinenia odmieta.

Viac k témam: demonštrácie, rasizmus, slogan
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Trump zdieľal na Twitteri video s rasistickým sloganom, následne ho zmazal © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.