Utorok, 2. jún 2020
Prevažne slnečno  13,2 °C
Mimoriadne správy

Prezident Trump oznámil, že pravidlá dodržiavania sociálnych odstupov už vláda nepredĺži

 Webnoviny  30. apríl 2020  41
Prezident Trump oznámil, že pravidlá dodržiavania sociálnych odstupov už vláda nepredĺži

30.4.2020 (Webnoviny.sk) - Americká federálna vláda nepredĺži pravidlá dodržiavania sociálnych odstupov, keď ich platnosť vo štvrtok na konci apríla vyprší. Oznámil to prezident Donald Trump. Ako povedal novinárom vo svojej Oválnej pracovni, pravidlá "zmiznú" z dôvodu práce, ktorú robia guvernéri v jednotlivých štátoch.

Viac o téme: Koronavírus


Pravidlá zavedené pred 45 dňami vláda začlenila do pokynov, ktoré dostali americké štáty k postupnému otváraniu svojich ekonomík, doplnil viceprezident Mike Pence.

Pravidlá už raz predĺžili


Pravidlá mali pôvodne platiť 15 dní, neskôr ich však predĺžili o ďalších 30. Zahŕňali odporúčania na prácu z domu, vyhýbanie sa reštauráciám a obmedzenie cestovania. Starších a chorých Američanov vyzývali, aby sa izolovali.

Prezident obnoví svoju predvolebnú kampaň


Trump plánuje už budúci týždeň navštíviť Arizonu a teší sa na to, že obnoví svoju predvolebnú kampaň po tom, čo vyše mesiaca strávil pre pandémiu prevažne v Bielom dome.

"Dúfajme, že v nie veľmi vzdialenej budúcnosti budeme mať opäť veľké predvolebné zhromaždenia a ľudia budú sedieť vedľa seba," uviedol prezident. Kedy by sa tak mohlo stať, ale nespresnil.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, sociálne odstupy
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Trump oznámil, že pravidlá dodržiavania sociálnych odstupov už vláda nepredĺži © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.