Streda, 8. apríl 2020
Prevažne slnečno  5,4 °C
Mimoriadne správy

Prezident Putin odmietol použiť dvojníka počas vojny v Čečensku

 Webnoviny  27. február 2020  34
Prezident Putin odmietol použiť dvojníka počas vojny v Čečensku

27.2.2020 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin odmietol ponuku, aby použil dvojníka na osobnú ochranu počas konfliktu v Čečensku. Vyjadril sa tak v rozhovore pre agentúru Tass. Ako povedal, tento plán vznikol na začiatku nového tisícročia, “v najťažšej chvíli boja proti terorizmu”.

Začiatkom nového milénia viedlo Rusko vojnu proti separatistom v Čečensku, ktorí podnikali útoky aj v iných častiach krajiny. Putin navštívil vojakov v Čečensku len niekoľko hodín po tom, čo 31. decembra 1 999 odstúpil jeho predchodca Boris Jeľcin. Neskôr uviedol, že vrtuľník, ktorým letel, sa dostal pod nepriateľskú paľbu.

Putin navštívil Čečensko počas vojny viackrát. Počas jednej z týchto návštev v marci 2000 tam priletel na bojovej stíhačke na mieste druhého pilota.

Dôvody, prečo odmietol návrhy na použitie dvojníka, bližšie neupresnil. Šesťdesiatsedemročný bývalý agent KGB, ktorý vládne Rusku viac než 20 rokov, tiež potvrdil, že sa naďalej vyhýba osobnému mobilnému telefónu. Podľa vlastných slov sa “cíti lepšie", keď sa spolieha na chránené prostriedky komunikácie a občas vraj použije mobil svojho poradcu.

Viac k témam: ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Putin odmietol použiť dvojníka počas vojny v Čečensku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.