Štvrtok, 4. jún 2020
Prevažne slnečno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Prezident Morales rezignoval, Organizácia amerických štátov spochybnila platnosť volieb

 Webnoviny  11. november 2019  86
Prezident Morales rezignoval, Organizácia amerických štátov spochybnila platnosť volieb

11.11.2019 (Webnoviny.sk) - Prezident Bolívie Evo Morales rezignoval na svoj post. Oznámil to v nedeľu niekoľko hodín po tom, ako Organizácia amerických štátov (OAS) spochybnila platnosť októbrových prezidentských volieb a vyzvala na anulovanie ich výsledkov. Šéf bolívijskej armády v nedeľu vyzval Moralesa, aby rezignoval na svoju funkciu a po týždňoch protestov umožnil znovunastolenie stability v krajine.

Politik, ktorý sa zdržiava na neznámom mieste, zároveň uviedol, že na neho vydali zatykač, čo šéf polície odmietol a označil to za "falošnú správu". Za Moralesa sa postavil venezuelský prezident Nicolás Maduro, ktorý vyzval obyvateľov svojej krajiny, aby vyšli do ulíc a prejavili tak podporu jeho politickému spojencovi.

Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres uviedol, že ho situácia v Bolívii znepokojuje. Hovorca OSN Stéphane Dujarric potvrdil, že Guterres vyzval na mier v krajine, kde od 20. októbra zomreli počas protestov traja ľudia a ďalších vyše sto osôb utrpelo zranenia.

Viac k témam: prezidentské voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Morales rezignoval, Organizácia amerických štátov spochybnila platnosť volieb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.