Streda, 22. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Prezident Kiska vyjadril sústrasť po ničivom cunami v Indonézii
Webnoviny 24. december 2018 962
BRATISLAVA 24. decembra (WebNoviny.sk) - Prezident Andrej Kiska vyjadril v mene slovenských občanov sústrasť prezidentovi Indonézskej republiky Joko Widodovi v súvislosti so zemetrasením a následnými tsunami v oblasti Sundského prielivu.
„S hlbokým zármutkom som prijal správu o tragickej a ničivej vlne cunami v oblasti Sundského prielivu, v dôsledku ktorej prišli o život stovky obyvateľov vašej krajiny a mnohí ďalší boli zranení,“ napísal Kiska v sústrastnom telegrame.
Cunami, ktorá v sobotu zasiahla pobrežné oblasti v indonézskom Sundskom prielive, si vyžiadala najmenej 281 mŕtvych, ďalších 1 016 ľudí utrpelo zranenia. Najmenej 57 osôb je nezvestných a predpokladá sa, že tieto počty ešte stúpnu.
Existuje podozrenie, že mnohé obete sú uväznené pod troskami a naplaveným materiálom z tsunami. Tsunami udrela v sobotu v noci na pobrežie západnej časti ostrova Jáva a južnej časti ostrova Sumatra. Predchádzala jej erupcia a pravdepodobne aj zosuv pôdy na sopečnom ostrove Anak Krakatau, ktorý pred rokmi vytvorili erupcie neďalekej sopky Krakatoa.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Ničivé cunami v Indonézii
Viac k témam: Andrej Kiska, cunami, ostrov Jáva, prezident Slovenskej republiky, sopka Krakatoa, Sumatra
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Kiska vyjadril sústrasť po ničivom cunami v Indonézii © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Odchádzajúci minister Mattis podpísal príkaz na stiahnutie amerických vojsk zo SýrieNasledujúci článok
V štetínskom nákupnom centre útočník pobodal dvoch mužov
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia
Polícia zasahovala v Dunajskej Strede, detskú výživu podozrivú z kontaminácie stiahli z predaja
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO