Piatok, 13. december 2019
Oblačno  -1,5 °C
Mimoriadne správy

Prezident Kiska odštartuje sériu rozlúčkových návštev v Bruseli, prevezme si aj cenu za ľudské práva

 Webnoviny  18. marec 2019  43
Prezident Kiska odštartuje sériu rozlúčkových návštev v Bruseli, prevezme si aj cenu za ľudské práva

BRATISLAVA 18. marca (WebNoviny.sk) - Prezident Andrej Kiska odštartuje sériu rozlúčkových návštev v Bruseli. V utorok 19. marca sa stretne s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom a predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom.

Témy rozhovorov


Hlavnou témou rozhovorov budú nadchádzajúce voľby do Európskeho parlamentu a aktuálne dianie na pôde EÚ.

Kiska si v Bruseli prevezme tiež Európsku cenu za ľudské práva Sinti a Rómov za jeho angažovanosť v boji proti prejavom rasizmu a diskriminácie a proti vyčleňovaniu Rómov zo spoločnosti. Informovala o tom Henrieta Hajtová z tlačového odboru Kancelárie prezidenta.

Diskusia so Slovákmi


Cenu od roku 2008 udeľuje Ústredná rada Sinti a Rómov v Nemecku ako ocenenie jednotlivcov a inštitúcií, ktoré vystupujú v prospech ochrany občianskych práv Sinti a Rómov.

Súčasťou programu prezidenta bude aj diskusia so slovenskými profesionálmi pracujúcimi v Bruseli a stretnutie s diplomatmi zastupujúcimi Slovensko v Európskej únii a NATO.

Pracovná cesta je prvou zo série rozlúčkových návštev prezidenta SR pred ukončením jeho mandátu 15. júna.

Viac k témam: Brusel, Európska rada, Európska únia, NATO, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Kiska odštartuje sériu rozlúčkových návštev v Bruseli, prevezme si aj cenu za ľudské práva © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.