Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Presun horiacej holandskej nákladnej lode komplikuje vietor, na mieste došlo ku zraneniam aj úmrtiu

 Webnoviny  30. júl 2023  173  
Presun horiacej holandskej nákladnej lode komplikuje vietor, na mieste došlo ku zraneniam aj úmrtiu

30.7.2023 (SITA.sk) - Silný vietor nad Severným morom komplikuje odtiahnutie horiacej nákladnej lode s autami na nové miesto. Holandské ministerstvo dopravy a vodného hospodárstva informovalo, že Fremantle Highway pre juhozápadný vietor pravdepodobne v nedeľu neodtiahnu.

„Vietor bude aj v najbližších dňoch fúkať od juhozápadu. Začatie odťahu Fremantle Highway na nové dočasné miesto preto môže ešte trvať niekoľko dní,“ upozornil rezort s tým, že vzhľadom na vietor dym z požiaru teraz prechádza ponad vlečnú loď.

Požiar si vyžiadal aj jednu obeť


Fremantle Highway sa plavila z nemeckého prístavu Bremerhaven do Singapuru, keď ju krátko pred utorkovou polnocou približne 27 kilometrov severne od holandského ostrova Ameland zachvátil požiar. Loď vezie 3 783 nových áut vrátane 498 elektromobilov. Požiar si vyžiadal život jedného člena posádky a ďalší utrpeli zranenia. V stredu skoro ráno posádku evakuovali. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

Osud lodi ešte nie je známy


V sobotu záchranné tímy pripevnili k nákladnej lodi druhé vlečné lano. Úrady chcú plavidlo po presunutí na nové dočasné miesto napokon dostať až do prístavu. Zatiaľ ale nie je jasné, do ktorého a kedy sa tak stane.Viac k témam: Fremantle Highway, Holandské ministerstvo dopravy a vodného hospodárstva, Požiar lode, Severné more, Silný vietor, Zahraničie, Zranení
Zdroj: SITA.sk - Presun horiacej holandskej nákladnej lode komplikuje vietor, na mieste došlo ku zraneniam aj úmrtiu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.