Nedeľa, 14. december 2025
Mimoriadne správy
- Ukrajina obvinila Rusko z útoku dronom na tureckú nákladnú loď prevážajúcu slnečnicový olej
- Lukašenko prepustil viac ako 100 politických väzňov vrátane nositeľa Nobelovej ceny Alesa Biaľackého
- Dvaja ľudia v Saratove zahynuli pri ukrajinskom útoku dronmi, Rusi odpovedali Kinžalmi
- Nemecko pošle skupinu vojakov do Poľska, obavy z ruských hrozieb narastajú
- Tisíce Rumunov protestovalo proti korupcii v justícii, nepokoj vyvolala investigatívna reportáž
Premiér Pellegrini berie s poľutovaním na vedomie výsledok hlasovania o brexite
BRATISLAVA 16. januára (WebNoviny.sk) - Slovenský premiér Peter Pellegrini "s poľutovaním berie na vedomie" výsledok hlasovania britského parlamentu o dohode o odchode Británie z EÚ.
V utorok večer Westminster odmietol dohodu vyrokovanú britskou premiérkou Theresou Mayovou pomerom 432 poslancov proti dohode, 202 hlasovalo za.
"Musíme počkať na ďalšie kroky britskej vlády. Slovensko je pripravené do 29. marca 2019 hľadať riešenia, ktoré zaistia čo najmenšie negatívne dopady brexitu, najmä pre občanov a podnikateľov. Zároveň sa musíme pripraviť aj na scenár vystúpenia Británie z EÚ bez dohody," napísal premiér na svoju facebookovú stránku.
Pellegrini už v pondelok, teda ešte pred hlasovaním, zvolal na 21. januára stretnutie medzirezortnej koordinačnej skupiny pre brexit.
Viac k témam: brexit, Európska únia, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Pellegrini berie s poľutovaním na vedomie výsledok hlasovania o brexite © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
5 tipov na zlepšenie výkonu servera prostredníctvom monitorovania
Keď sa brucho nadúva. Kniha, ktorá konečne hovorí nahlas o téme, o ktorej sa radšej mlčí
Atómové návyky: Workbook. Praktický návod, ktorý mení život po malých krokoch