Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Premiér Orbán sa vyjadril k prezidentským voľbám v USA, Trumpovi drží palce

 Webnoviny  11. september 2020  220
Premiér Orbán sa vyjadril k prezidentským voľbám v USA, Trumpovi drží palce

11.9.2020 (Webnoviny.sk) - Maďarský premiér Viktor Orbán drží palce americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi v znovuzvolení do funkcie. V piatok v rozhovore v štátnom rádiu priblížil, že so súčasným šéfom Bieleho domu vo štvrtok večer telefonoval a rozprávali sa o pandemickej situácii v USA, voľbách a bilaterálnych otázkach.

"To, čo prezident predstavuje, je dobré pre strednú Európu, a preto mu držíme palce - aspoň ja osobne, aby vyhral voľby," povedal Orbán.

Neformálne rozhovory cez telefón


Orbán sa vyjadril, že keď mu Trump volal, bol práve v kuchyni. Vysvetlil, že pre lídrov krajín je čoraz bežnejšie hovoriť spolu neformálne cez telefón a budovať si osobné vzťahy namiesto spoliehania sa na formálne diplomatické kontakty.

Orbán podporoval Trumpa  aj v minulosti


Orbán bol prvý európsky líder, ktorý v roku 2016 verejne podporil Trumpovu kandidatúru za prezidenta. Vtedy sa vyjadril, že uprednostňuje Trumpa pre jeho protiteroristické návrhy a jeho opozíciu "exportu demokracie".

Maďarská vláda čelí v Európskej únii konaniam za údajné narušenie demokratických hodnôt a právneho štátu v otázkach ako sú napríklad sloboda médií, práva menšín, volebný systém a akademické a náboženské slobody.

Viac k témam: americký prezident, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Orbán sa vyjadril k prezidentským voľbám v USA, Trumpovi drží palce © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.