Utorok, 2. jún 2020
Polojasno  15,1 °C
Mimoriadne správy

Premiér Boris Johnson napísal občanom list a vyzval ich, aby zostali doma a dodržiavali pravidlá

 Webnoviny  29. marec 2020  31
Premiér Boris Johnson napísal občanom list a vyzval ich, aby zostali doma a dodržiavali pravidlá

29.3.2020 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson napísal list občanom Spojeného kráľovstva, v ktorom ich vyzýva, aby počas pandémie nového koronavírusu zostali doma a dodržiavali pravidlá.

Viac o téme: Koronavírus


Johnson občanom adresoval list


Predseda britskej vlády, ktorý je v samoizolácii po tom, čo mal pozitívny test, varoval Britov, že situácia "bude horšia, než sa zlepší", a preto by mali ľudia zostať doma, aby spomalili šírenie vírusu.

"Čím viac budeme dodržiavať pravidlá, tým menej životov stratíme a tým skorej sa život vráti do normálu," napísal Johnson v liste, ktorý počas týždňa spolu s informačným letákom dostane každá z 30 miliónov britských domácností.

Pozitívne testy mali aj iní ministri


Johnson čelí kritike za to, že svojimi správami o kríze šíri zmätok a že nedodržal vládne opatrenia o dištancovaní sa počas pandémie.

Okrem neho mali pozitívne testy na koronavírus napríklad aj minister zdravotníctva Matt Hancock, minister pre Škótsko Alister Jack a hlavný predstaviteľ zdravotníctva pre Anglicko Chris Whitty.

Vo Veľkej Británii potvrdili 17 089 nákazy novým koronavírusom. Ako vyplýva z dát Johns Hopkins University, ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje, viedlo k úmrtiu 1 019 osôb. Uzdravilo sa 135 pacientov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Boris Johnson napísal občanom list a vyzval ich, aby zostali doma a dodržiavali pravidlá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.