Sobota, 5. december 2020
Slnečno  5,5 °C
Mimoriadne správy

Predseda Európskej rady je v karanténe, samit lídrov Európskej únie sa musel presunúť

 Webnoviny  22. september 2020  80
Predseda Európskej rady je v karanténe, samit lídrov Európskej únie sa musel presunúť

22.9.2020 (Webnoviny.sk) - Samit lídrov Európskej únie, ktorý sa mal uskutočniť vo štvrtok a piatok, sa odkladá o týždeň, pretože predseda Európskej rady Charles Michel išiel do karantény po tom, ako sa u jeho blízkeho spolupracovníka zistilo ochorenie COVID-19.

Majú prerokovať škálu problémov


Michelov hovorca Barend Leyts v utorok informoval, že šéf Európskej rady "sa dnes dozvedel, že bezpečnostný pracovník, s ktorým bol v úzkom kontakte začiatkom minulého týždňa, bol pozitívne testovaný na COVID-19." Leyts dodal, že Michel "rešpektuje belgické predpisy" a "od dneška išiel do karantény".

Na samite sa má prerokovať celá škála problémov, od vyjednávaní o brexite, cez klimatické zmeny až po napätie medzi Gréckom a Tureckom o práva na ťažbu nerastného bohatstva vo východnom Stredomorí. Michel odložil samit na 1. a 2. októbra.

Odloženie je neúspechom


Osobné rokovania lídrov EÚ na samitoch v Bruseli sa obnovili v lete. Na jar lídri diskutovali iba prostredníctvom videokonferencií, pričom fyzicky zostávali vo svojich krajinách. Odloženie samitu je pre lídrov EÚ neúspechom, keďže dúfali v návrat k bežnému životu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, summit
Zdroj: Webnoviny.sk - Predseda Európskej rady je v karanténe, samit lídrov Európskej únie sa musel presunúť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.