Štvrtok, 2. apríl 2020
Slnečno  1,7 °C
Mimoriadne správy

Pred ruské veľvyslanectvo v Haagu postavili rodiny obetí letu MH17 prázdne biele stoličky

 Webnoviny   8. marec 2020  46
Pred ruské veľvyslanectvo v Haagu postavili rodiny obetí letu MH17 prázdne biele stoličky

8.3.2020 (Webnoviny.sk) - Rodiny obetí letu MH17, ktorý v roku 2014 zostrelila raketa nad východom Ukrajiny, postavili v nedeľu pred ruské veľvyslanectvo v Haagu 298 prázdnych bielych stoličiek. Išlo o tichý protest proti nedostatočnej spolupráci Moskvy pri vyšetrovaní.

Každá stolička predstavuje jedného človeka, ktorý zomrel, keď lietadlo spoločnosti Malaysia Airlines smerujúce z Amsterdamu do Kuala Lumpur 17. júla 2014 zostrelila ruská raketa Buk. Stalo sa tak nad územím kontrolovaným proruskými separatistami. Nehodu nikto neprežil.

Rodiny tiež držali za obete dve minúta ticha. Protest sa konal v predvečer procesu, v rámci ktorého budú v súvislosti so zostrelením lietadla v neprítomnosti súdiť troch Rusov a jedného Ukrajinca. Rusko zodpovednosť za udalosť odmieta a spochybňuje medzinárodné vyšetrovanie.

Viac k témam: MH17, proruskí separatisti, tichý protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Pred ruské veľvyslanectvo v Haagu postavili rodiny obetí letu MH17 prázdne biele stoličky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.