Pondelok, 25. september 2023
Zamračené  19,1 °C
Mimoriadne správy

Pre wagnerovcov už údajne budujú v Bielorusku tábor, má stáť dvesto kilometrov od hraníc s Ukrajinou

 Webnoviny  26. jún 2023  81  
Pre wagnerovcov už údajne budujú v Bielorusku tábor, má stáť dvesto kilometrov od hraníc s Ukrajinou

26.6.2023 (SITA.sk) - V Bielorusku začali s výstavbou tábora pre bojovníkov ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny po dohode s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom, ktorý rokoval so šéfom wagnerovcov Jevgenijom Prigožinom.

Uviedol to web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ruský nezávislý portál Verstka.

Tábor pre osemtisíc ľudí


Podľa tohto média prvý tábor pre osemtisíc ľudí budujú v Mahiľovskej oblasti 200 kilometrov od hraníc s Ukrajinou.

Zdroj portálu Verstka povedal, že pracovníci dostali za úlohu postaviť tábor na ploche 24-tisíc metrov štvorcových veľmi rýchlo. „Úlohou je postaviť tábor do zajtra do obeda,“ povedal zdroj.

Rodiny potvrdili informáciu


Rodiny bojovníkov z Wagnerovej skupiny potvrdili informáciu, že žoldnierov pošlú do Bieloruska. Jeden z príbuzných uviedol, že jednotky wagnerovcov, ktoré zostali v Rostove nad Donom, posielajú do Bieloruska.

Ďalšia z príbuzných uviedla, že jej manžel, ktorý bol v sobotu v Rostove nad Donom, ju informoval o „pravdepodobnom“ odchode do Bieloruska, ale opäť ju nekontaktoval.

Viac k témam: Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk - Pre wagnerovcov už údajne budujú v Bielorusku tábor, má stáť dvesto kilometrov od hraníc s Ukrajinou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.