Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Pre vstup do San Marína platia podmienky ako pre príchod do Talianska, na povinné rúška však zabudnite

 Webnoviny  18. október 2021  59
Pre vstup do San Marína platia podmienky ako pre príchod do Talianska, na povinné rúška však zabudnite

18.10.2021 (Webnoviny.sk) - Vstup do San Marína je okrem tamojšieho zákona o vstupe a pobyte cudzincov podmienený aj možnosťou vstupu do Talianska. Všetci cestujúci do San Marína sa musia preukázať negatívnym PCR testom nie starším ako 48 hodín alebo potvrdením o očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus


Vstup do krajiny bude umožnený aj tým, ktorí sa preukážu testom na dostatočné množstvo protilátok. Ich hodnota musí presahovať 50 a potvrdenie musí byť vystavené s dátumom po 1. apríli 2021 a najskôr 40 dní po podaní prvej dávky vakcíny. Vstup je možný aj držiteľom dokladu o prekonaní ochorenia v priebehu posledných šiestich mesiacoch.

Rúška v San Maríne nie sú povinné ani vo vonkajších, ani vo vnútorných priestoroch, ich používanie je však odporúčané.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Cestovanie, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Pre vstup do San Marína platia podmienky ako pre príchod do Talianska, na povinné rúška však zabudnite © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.