Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Pre samit NATO v Madride treba počítať s viacerými obmedzaniami

 Webnoviny  26. jún 2022  54
Pre samit NATO v Madride treba počítať s viacerými obmedzaniami

26.6.2022 (Webnoviny.sk) - Rezort diplomacie upozorňuje turistov, že samit Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) bude v španielskom Madride spojený s viacerými obmedzeniami. Počas príchodov a odchodov delegácií bude citeľný nápor na dopravu najmä v okolí letiska.

Rezort preto odporúča cestujúcim, aby sa v dňoch 28. až 30. júna v meste vyhýbali ceste autom. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Rezort diplomacie pripomína, že v čase konania samitu sa zvýši frekvencia autobusov, prímestských vlakov a metra, aby sa uľahčil pohyb v hlavnom meste. Obsadenosť hotelov sa v uvedených dňoch pohybuje medzi 90 až 100 percent.

Dávame do pozornosti, že v dňoch 28. a 29. júna bude múzeum Prado zatvorené a múzeum Reina Sofía a Kráľovské divadlo avizujú obmedzenia v hodinách pre verejnosť,“ spresňuje ministerstvo.

Viac k témam: Obmedzenie, samit
Zdroj: Webnoviny.sk - Pre samit NATO v Madride treba počítať s viacerými obmedzaniami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.