Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,6 °C
Mimoriadne správy

Pre migračný tlak zaviedlo Poľsko opäť obmedzenie pohybu pri hraniciach s Bieloruskom

 Webnoviny  13. jún 2024  105  
Pre migračný tlak zaviedlo Poľsko opäť obmedzenie pohybu pri hraniciach s Bieloruskom

13.6.2024 (SITA.sk) - Poľsko opätovne zaviedlo obmedzenia pohybu pri hraniciach s Bieloruskom z dôvodu zvýšeného migračného tlaku. Zákaz, ktorý vstúpil do platnosti vo štvrtok, bude platiť 90 dní.

Vzťahuje sa na 60 kilometrov pozemnej hranice medzi Poľskom a Bieloruskom, ktoré je spojencom Ruska. Hranica medzi Poľskom a Bieloruskom je dlhá približne 400 kilometrov.

Podľa vlády premiéra Donalda Tuska je nárazníková zóna určená na zaistenie bezpečnosti pre ľudí, ktorí v oblasti nebývajú, pre príslušníkov pohraničnej stráže, vojakov a policajtov pracujúcich v oblasti.

Vláda zároveň tvrdí, že jej cieľom je obmedziť činnosť prevádzačov migrantov. Obyvatelia a ľudia pracujúci alebo študujúci v oblasti majú prístup do pohraničných oblastí neobmedzený, ale ostatní budú potrebovať povolenie.

Viac k témam: Migranti, poľsko-bieloruské hranice
Zdroj: SITA.sk - Pre migračný tlak zaviedlo Poľsko opäť obmedzenie pohybu pri hraniciach s Bieloruskom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.