Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Požiar rekreačného domu vo Francúzsku si vyžiadal 11 obetí, ďalší zranení boli prevezení do nemocnice

 Webnoviny   9. august 2023  181  
Požiar rekreačného domu vo Francúzsku si vyžiadal 11 obetí, ďalší zranení boli prevezení do nemocnice

9.8.2023 (SITA.sk) - Jedenásť ľudí zomrelo pri požiari, ktorý v stredu skoro ráno vypukol v rekreačnom zariadení pre zdravotne postihnutých ľudí na východe Francúzska. Ďalších 17 ľudí zo zariadenia evakuovali. Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin na platforme X, predtým známej ako Twitter, napísal, že „dnes skoro ráno vypukol požiar v zariadení pre ľudí so zdravotným postihnutím“ v mestečku Wintzenheim pri nemeckých hraniciach.

Administratíva francúzskeho departementu Horný Rýn uviedla, že požiar zachvátil súkromné ubytovacie zariadenie vo Wintzenheime o 6:30. Sedemnásť ľudí evakuovali, vrátane jednej osoby, ktorú s vážnymi zraneniami previezli do nemocnice.

Hasiči nasadili 76 príslušníkov, štyri hasičské vozidlá a štyri sanitky, aby zlikvidovali požiar a pomohli obetiam. Zmobilizovaných bolo aj štyridsať policajtov. Požiar rýchlo dostali pod kontrolu.

„Tvárou v tvár tejto tragédii sú moje myšlienky s obeťami a ich rodinami," napísal na platforme X francúzsky prezident Emmanuel Macron.Viac k témam: Evakuácia, Obete, Požiar
Zdroj: SITA.sk - Požiar rekreačného domu vo Francúzsku si vyžiadal 11 obetí, ďalší zranení boli prevezení do nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.