Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Požiar na svadbe neprežilo viac ako 100 ľudí, desiatky sú zranené (foto)

 Webnoviny  27. september 2023  94  
Požiar na svadbe neprežilo viac ako 100 ľudí, desiatky sú zranené (foto)

27.9.2023 (SITA.sk) - Najmenej 114 ľudí zomrelo a 150 ďalších utrpelo zranenia, keď sálu v severnom Iraku počas kresťanskej svadby postihol požiar. Informovali o tom miestne úrady, pričom varovali, že počet mŕtvych môže vzrásť.

Incident sa stal v provincii Ninive pri meste Mosul. Premiér Muhammad Súdání nariadil vyšetrovanie a požiadal ministerstvá vnútra a zdravotníctva, aby poskytli pomoc ľuďom postihnutým nešťastím.

O príčine požiaru na svadbe sa úrady zatiaľ nevyjadrili. Kurdský televízny kanál Rudaw však informoval, že ho mohla spôsobiť pyrotechnika.

Predstavitelia civilnej obrany, ktorých citovala Iracká tlačová agentúra, opísali exteriér svadobnej siene ako zdobený vysoko horľavým obkladom, ktorý je v krajine nezákonný.

Viac k témam: Iracký premiér, Požiar
Zdroj: SITA.sk - Požiar na svadbe neprežilo viac ako 100 ľudí, desiatky sú zranené (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.