Piatok, 30. január 2026
Mimoriadne správy
- Šimkovičová rokovala v Prahe s českým ministrom kultúry, hovorili o spoločných projektoch
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
Požiar katedrály Notre Dame vyšetruje nielen polícia, po príčine pátrajú aj odborníci
PARÍŽ 25. apríla (WebNoviny.sk) - Francúzski policajní vedci a ďalší odborníci začali vyšetrovať parížsku katedrálu Notre Dame, ktorú minulý týždeň zachvátil zničujúci požiar.
Ako informovala agentúra AP s odvolaním sa na nemenovaného policajného predstaviteľa, vo štvrtok do poničenej pamiatky prišli tímy z troch rôznych policajných agentúr, aby vzali vzorky a hľadali stopy po príčine požiaru. Polícia Notre Dame predbežne obzrela už minulý týždeň, ale nemohla začať dôsledné vyšetrovanie, kým nezabezpečili kostru katedrály.
Vyšetrovatelia predpokladajú, že požiar pravdepodobne spôsobil skrat, ktorý súvisel s renovačnými prácami na katedrále. Parížska prokuratúra tvrdí, že v súvislosti s požiarom vyšetruje všetky potenciálne stopy.
Požiar zachvátil katedrálu Notre Dame 15. apríla. Popolom ľahla ikonická veža v strede budovy, strecha katedrály i časť klenby. Zachrániť sa podarilo fasádu, dve hlavné zvonové veže a kamennú konštrukciu stavby.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar katedrály Notre-Dame v Paríži
Viac k témam: francúzska polícia, Notre Dame, požiar, požiar katedrály Notre Dame
Zdroj: Webnoviny.sk - Požiar katedrály Notre Dame vyšetruje nielen polícia, po príčine pátrajú aj odborníci © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Počet zásahov v horách vlani stúpol, najviac ich bolo na lyžiarskych svahoch
Raši sa vyjadril k alkoholu v Národnej rade a povedal, že poslancom nemôže dať fúkať. Nerobia to ani parlamenty v Európe – VIDEO
Polícia po rozsiahlej protidrogovej akcii obvinila päť osôb. Zaistili kokaín, metamfetamín aj peniaze – FOTO