Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  13,4 °C
Mimoriadne správy

Povodňami zasiahnuté oblasti v nemeckých regiónoch opäť hrozia silné dažde

 Webnoviny  22. júl 2021  197
Povodňami zasiahnuté oblasti v nemeckých regiónoch opäť hrozia silné dažde

22.7.2021 (Webnoviny.sk) - Nemeckým regiónom, ktoré minulý týždeň zasiahli smrtiace povodne, hrozia počas víkendu ďalšie silné dažde. Vo štvrtok na to upozornil národný meteorologický ústav.

Výskyt lokálnych búrok je podľa meteorológov pravdepodobný od sobotňajšieho poludnia a postupne počas dňa by sa mali rozšíriť do väčších oblastí spolkovej krajiny Porýnie-Falcko.

Stúpajúci počet obetí


Úrady tiež vo štvrtok informovali, že počet potvrdených obetí záplav v tejto spolkovej krajine stúpol na 128. V celom Nemecku registrujú 177 mŕtvych a ďalších 31 obetí hlási Belgicko.

Na pretekárskom okruhu Nürburgring medzitým vyrástol tábor pre záchranárov. Na pomoc do oblasti údolia rieky Ahr nasadili viac ako 4 500 pracovníkov civilnej ochrany, hasičov a vojakov.

Program pomoci obetiam


Nemecký vládny kabinet v stredu schválil program bezprostrednej pomoci obetiam minulotýždňových povodní v celkovom objeme zhruba 400 miliónov eur.

Ďalšie miliardy eur plánuje vláda vyčleniť na obnovu zasiahnutých oblastí. Konkrétna čiastka bude známa, keď úrady získajú lepší prehľad o rozsahu škôd.

Obrovský rozsah škôd


Kancelárka Angela Merkelová vo štvrtok na tlačovej konferencii skonštatovala, že rozsah škôd ešte neurčili, no je nesmierny.

Zároveň tiež poznamenala, že podľa nemeckej železničnej spoločnosti Deutsche Bahn povodne zasiahli 600 kilometrov železníc.

Na opravu všetkých týchto škôd budeme potrebovať dlhší čas,“ uviedla kancelárka.

Viac k témam: meteorológia, povodne, silné dažde, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Povodňami zasiahnuté oblasti v nemeckých regiónoch opäť hrozia silné dažde © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.