Streda, 17. august 2022
Slnečno  23,2 °C
Mimoriadne správy

Portugalsko sa vracia k nočnému zákazu vychádzania, opatrenie sa dotkne aj dvoch najväčších miest

 Webnoviny   2. júl 2021  190
Portugalsko sa vracia k nočnému zákazu vychádzania, opatrenie sa dotkne aj dvoch najväčších miest

2.7.2021 (Webnoviny.sk) - Portugalsko opäť zavádza nočný zákaz vychádzania po 23:00. Opatrenie sa týka častí krajiny, kde zaznamenali nárast prípadov nákazy koronavírusom. Zasiahne pritom 45 oblastí, vrátane dvoch najväčších miest, Lisabonu a Porta.

Reštaurácie, kaviarne a kultúrne priestory môžu byť otvorené do 22:30, budú však pre ne platiť obmedzenia počtu návštevníkov.

Viac o téme: Koronavírus


Šírenie delta variantu koronavírusu podľa zdravotníckych úradov zvyšuje počet nových prípadov nákazy na úrovne, ktoré krajina nezažila od februára. Vo štvrtok v Portugalsku potvrdili ďalších takmer 2 500 prípadov nákazy, pričom počet pacientov s ochorením COVID-19 prijatých do nemocníc sa vyšplhal najvyššie za dva mesiace.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, delta variant koronavírusu, Koronavírus, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk - Portugalsko sa vracia k nočnému zákazu vychádzania, opatrenie sa dotkne aj dvoch najväčších miest © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.