Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Portugalsko pristupuje k prísnejším protipandemickým opatreniam aj napriek nízkemu počtu nákaz

 Webnoviny   2. december 2021  49
Portugalsko pristupuje k prísnejším protipandemickým opatreniam aj napriek nízkemu počtu nákaz

2.12.2021 (Webnoviny.sk) - Portugalsko sprísnilo predpisy pre vstup do krajiny a prikázalo nosenie rúšok v uzavretých priestoroch. V krajine, ktorá má jednu z najvyšších zaočkovaností v Európe, totiž od stredy platí stav núdze. Vyhlásenie krízovej situácie poskytuje vláde zákonné oprávnenie uvaliť prísnejšie opatrenia bez súhlasu parlamentu.

Rúška sú teraz v Portugalsku povinné v uzavretých verejných priestoroch. Pred vstupom do reštaurácií, kín, telocviční a hotelov je potrebné predložiť doklad o vakcinácii. Nočné kluby, nemocnice, domovy dôchodcov a športové podujatia musia od návštevníkov vyžadovať negatívny test na koronavírus, aj keď sú zaočkovaní.

Viac o téme: Koronavírus


Na základe nových pravidiel väčšina ľudí prichádzajúcich do Portugalska musí na letiskách, v prístavoch a na pozemných hraniciach predložiť negatívny výsledok testu na koronavírus.

Odborníci sú presvedčení, že miera zaočkovanosti v Portugalsku, ktorá je na úrovni 87 percent a patrí k najvyšším na svete, chráni krajinu pred silnou vlnou infekcií, ktorú zažívajú niektoré iné európske štáty. Avšak počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 od septembra rastie aj v Portugalsku.

V utorok úrady krajiny nahlásili 2 907 nových infekcií a 15 úmrtí. Portugalsko okrem toho potvrdilo aj prítomnosť nového variantu koronavírusu omikron. Zistili ho u členov profesionálneho futbalového klubu a u zdravotníka, ktorý s nimi bol v kontakte.

Viac k témam: Koronavírus, Mutácia koronavírusu, Ochrana pred koronavírusom, Ochranné rúška, Očkovanie proti koronavírusu, Pandemické opatrenia, Stav núdze
Zdroj: Webnoviny.sk - Portugalsko pristupuje k prísnejším protipandemickým opatreniam aj napriek nízkemu počtu nákaz © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.