Streda, 20. október 2021
Zamračené  13,6 °C
Mimoriadne správy

Portugalsko otvorilo kaviarne aj reštaurácie, do škôl sa vrátilo pol milióna detí

 Webnoviny   5. apríl 2021  80
Portugalsko otvorilo kaviarne aj reštaurácie, do škôl sa vrátilo pol milióna detí

5.4.2021 (Webnoviny.sk) - Pol milióna detí v Portugalsku sa v pondelok vrátilo do škôl v rámci ďalšieho zmierňovania protipandemických opatrení. Deti vo veku do 15 rokov sa do škôl vrátili prvýkrát odvtedy, ako sa v krajine v januári uplatnil lockdown, keďže v pomere k počtu obyvateľov bolo Portugalsko vtedy najviac postihnuté na svete.

V pondelok v krajine opätovne otvorili aj kaviarne a reštaurácie. Pri jednom stole však môžu byť najviac štyria ľudia. S určitými obmedzeniami kapacity sa otvorili aj múzeá, malé predajne a telocvične.

Štrnásťdňový priemerný počet ochorení na COVID-19 v Portugalsku klesol na 63 na 100-tisíc obyvateľov. V závere januára to bolo 1 628 prípadov na 100-tisíc obyvateľov.

V jednotkách intenzívnej starostlivosti portugalských nemocníc bolo začiatkom februára viac ako 900 pacientov, ale teraz ich počet klesol na 117.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Portugalsko otvorilo kaviarne aj reštaurácie, do škôl sa vrátilo pol milióna detí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.