Nedeľa, 8. december 2019
Prevažne slnečno  1,1 °C
Mimoriadne správy

Pompeo telefonoval s ministrom Kofodom a pochválil Dánsko za spoluprácu

 Webnoviny  22. august 2019  60
Pompeo telefonoval s ministrom Kofodom a pochválil Dánsko za spoluprácu

22.8.2019 (Webnoviny.sk) - Americký minister zahraničia Mike Pompeo pochválil Dánsko v čase verejných treníc týkajúci sa Grónska a následného zrušenia návštevy prezidentom Donaldom Trumpom.

V telefonickom rozhovore s dánskym ministrom zahraničia Jeppem Kofodom Pompeo "vyjadril pochvalu Dánsku za spoluprácu" ako americkému spojencovi. Kofod "úprimný, priateľský a konštruktívny rozhovor" privítal.

Trumpovi sa nepáčilo odmietnutie jeho nápadu kúpiť Grónsko a označil v tejto súvislosti vyjadrenia dánskej premiérky Mette Frederiksenovej za "hnusné". Frederiksenová jeho ambície kúpiť autonómne dánske územie nazvala "absurdnými".

Následne uviedla, že je "sklamaná a prekvapená", keď Trump zrušil plánovanú návštevu Dánska, ktorá sa mala uskutočniť 2. až 3. septembra. Trumpa na návštevu pozvala kráľovná Margaréta II.

Viac k témam: minister zahraničných vecí, minister zahraničných vecí USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Pompeo telefonoval s ministrom Kofodom a pochválil Dánsko za spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.