Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Poľský prezident vyzval ostatných členov NATO na zvýšenie obranných výdavkov,

 Webnoviny  11. marec 2024  151  
Poľský prezident vyzval ostatných členov NATO na zvýšenie obranných výdavkov,

11.3.2024 (SITA.sk) - Poľský prezident vyzval ostatných členov Severoatlantickej aliancie, aby zvýšili svoje výdavky na obranu na 3 percentá hrubého domáceho produktu (HDP), keďže Rusko pokračuje vo vojne proti Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Prezident Andrzej Duda sa takto vyjadril vo Varšave aj v článku pre denník The Washington Post. Jeho výzva prišla v predvečer návštevy Bieleho domu, kde Dudu a poľského premiéra Donalda Tuska v utorok prijme americký prezident Joe Biden.

„Ruské imperialistické ambície a agresívny revizionizmus tlačia Moskvu k priamej konfrontácii s NATO, so Západom a v konečnom dôsledku s celým slobodným svetom,“ povedal Duda.

Členovia NATO sa v roku 2014 dohodli na zvýšení svojich výdavkov na obranu na 2 % HDP po tom, ako Rusko anektovalo ukrajinský polostrov Krym.

Viac k témam: Americký prezident, poľský premiér, Poľský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Poľský prezident vyzval ostatných členov NATO na zvýšenie obranných výdavkov, © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.