Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  -1,9 °C
Mimoriadne správy

Poľský premiér sa chce čo najdlhšie vyhnúť lockdownu, občanov vyzval na dodržiavanie pravidiel

 Webnoviny  30. október 2020  50
Poľský premiér sa chce čo najdlhšie vyhnúť lockdownu, občanov vyzval na dodržiavanie pravidiel

30.10.2020 (Webnoviny.sk) - Poľský premiér Mateusz Morawiecki sa podľa vlastných slov bude snažiť vyhnúť celonárodného lockdownu tak dlho, ako to len bude možné. Aj napriek nárastu infekcií v krajine sa tak vyjadril v priestoroch novej poľnej nemocnice, ktorú pripravujú na Národnom štadióne vo Varšave. Zariadenie s 1 200 lôžkami zatiaľ nepoužívajú.

Morawiecki zároveň vyzval spoluobčanov, aby dôsledne dodržiavali sociálne rozostupy a hygienické pravidlá a pomohli tak zabrániť preplneniu nemocníc.

Viac o téme: Koronavírus


Poľsko vo štvrtok zaregistrovalo viac ako 20 100 nových prípadov nákazy koronavírusom. Celkový počet pozitívne testovaných v 38-miliónovej krajine tak dosiahol už takmer 320-tisíc.

Celé Poľsko je od soboty v takzvanej "červenej zóne", čo znamená, že ľudia musia nosiť rúška aj vonku, do obchodov môžu vpustiť len obmedzený počet zákazníkov, reštaurácie môžu podávať jedlo len na osobný odber alebo rozvoz a fitnescentrá musia byť zatvorené.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľský premiér sa chce čo najdlhšie vyhnúť lockdownu, občanov vyzval na dodržiavanie pravidiel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.