Nedeľa, 22. jún 2025
Mimoriadne správy
Poľský premiér sa chce čo najdlhšie vyhnúť lockdownu, občanov vyzval na dodržiavanie pravidiel

30.10.2020 (Webnoviny.sk) - Poľský premiér Mateusz Morawiecki sa podľa vlastných slov bude snažiť vyhnúť celonárodného lockdownu tak dlho, ako to len bude možné. Aj napriek nárastu infekcií v krajine sa tak vyjadril v priestoroch novej poľnej nemocnice, ktorú pripravujú na Národnom štadióne vo Varšave. Zariadenie s 1 200 lôžkami zatiaľ nepoužívajú.
Morawiecki zároveň vyzval spoluobčanov, aby dôsledne dodržiavali sociálne rozostupy a hygienické pravidlá a pomohli tak zabrániť preplneniu nemocníc.
Viac o téme: Koronavírus
Poľsko vo štvrtok zaregistrovalo viac ako 20 100 nových prípadov nákazy koronavírusom. Celkový počet pozitívne testovaných v 38-miliónovej krajine tak dosiahol už takmer 320-tisíc.
Celé Poľsko je od soboty v takzvanej "červenej zóne", čo znamená, že ľudia musia nosiť rúška aj vonku, do obchodov môžu vpustiť len obmedzený počet zákazníkov, reštaurácie môžu podávať jedlo len na osobný odber alebo rozvoz a fitnescentrá musia byť zatvorené.
Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľský premiér sa chce čo najdlhšie vyhnúť lockdownu, občanov vyzval na dodržiavanie pravidiel © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Hurikán Zeta zoslabol v USA na tropickú búrku, zahynuli dve osoby (video)